Usługi

O firmie

TERMNET świadczy swoje usługi na potrzeby klientów indywidualnych oraz firm, zarówno w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak również
w obiektach publicznych. Oferujemy fachową pomoc i doradztwo oraz zapewniamy solidną jakośćterminowość i konkurencyjne ceny. Firma posiada doświadczenie, nowoczesny sprzęt oraz uprawnienia do prowadzenia robót instalacyjnych. Na wykonane prace udzielana jest gwarancja, a także obsługa serwisowa w późniejszych latach.

Firma TERMNET wykonuje kompleksowe usługi w zakresie montażu instalacji:

 • grzewczych
 • sanitarnych
 • wentylacji
 • rekuperacji
 • klimatyzacji
 • pomp ciepła
 • przyłączy do budynku (gaz, woda, kanalizacja)


Instalacje wykonywane są z zastosowaniem nowoczesnych technologii, zapewniających lepszą jakość i wysoką oszczędność w eksploatacji budynku.

Zapraszamy do współpracy i korzystania z naszych usług!

Klimatyzacja

Klimatyzacja jest często mylona z wentylacją. W rzeczywistości są to dwa różne procesy. Zadaniem klimatyzacji jest obróbka powietrza – nadanie mu odpowiedniej temperatury (cieplejszej lub chłodniejszej) oraz wilgotności, podczas gdy wentylacja powinna być utożsamiana z przepływem powietrza, a ściślej określając, z jego wymianą w budynku

Dzięki doświadczeniu pracowników gwarantujemy wszystkim Klientom najwyższą jakość wykonywania naszych usług. Montaż klimatyzacji wykonujemy z najwyższą starannością i dokładnością tak aby wszystkie nasze wykonywane zlecenia nie tylko wyglądały estetycznie już po zakończeniu montażu klimatyzacji, ale również spełniały swoje funkcje w mieszkaniu, domu  czy biurze.

Przez zmieniający się klimat instalacje klimatyzacyjne cieszą się coraz większą popularnością. Zawsze chętnie służymy radą w doborze odpowiedniego urządzenia do konkretnych wymagań.

Instalacje sanitarne

Nasza firma wykonuje instalacje sanitarne na zewnątrz i wewnątrz budynków mieszkalnych, publicznych czy państwowych. Obejmują one doprowadzenie wody, powietrza i gazu. W skład instalacji wchodzą: wodne, kanalizacyjne, wodociągowe ale też instalacje grzewcze, wentylacyjne, chłodnicze, gazowa. Posiadamy pełne uprawienia, dzięki których wykonywane usługi będą solidne oraz godne polecenia. 

Instalacje sanitarne to zespół wszystkich instalacji budowlanych w środku i na zewnątrz budynku doprowadzających do niego wodę, powietrze i gaz. Najważniejsze instalacje to instalacja grzewcza, kanalizacyjna, wodna, gazowa i wentylacyjna.

Każda z wymienionych instalacji składa się z wielu mniejszych elementów. Wyróżniamy urządzenia zasilające (np. kotły, pompy, wymienniki), urządzenia wykorzystywania (np. baterie, grzejniki i urządzenia sanitarne) oraz przewody, którymi woda przepływa między jednymi a drugimi.

PODSTAWOWE ELEMENTY INSTALACJI SANITARNEJ:

 • podejścia – odcinki rur łączące urządzenia sanitarne z pionami kanalizacyjnymi.
 • poziomy kanalizacyjne – przewód odpływowy, do którego spływają ścieki z jednego lub kilku pionów.
 • przykanalik – przewód zbiorczy, który odprowadza ścieki z wewnętrznych poziomów kanalizacyjnych do zewnętrznej sieci kanalizacyjnej lub szamba.
 • syfon – zamknięcie wodne, uniemożliwiające przedostanie się gazów z instalacji kanalizacyjnej do pomieszczeń, w których zainstalowane są urządzenia sanitarne.
 • wpust – urządzenie zbierające ścieki z odwadnianej powierzchni.
 • czyszczak – szczelnie zamykany otwór rewizyjny, który umożliwia oczyszczenie niedrożnego odcinka przewodów kanalizacyjnych.
 • przewody wentylacyjne – napowietrzają kanalizację i usuwają z niej gazy, które tworzą się podczas rozkładu ścieków.
 • zabezpieczenia przeciwzalewowe – zapobiegają zalewaniu nisko położonych pomieszczeń, takich jak garaż czy piwnica, przez ścieki cofające się
  z kanalizacji zewnętrznej.

Podstawowe elementy instalacji wodnej to oczywiście rury. Mają różną średnicę oraz wykonane są z różnych materiałów. Średnica rury dopasowana jest zazwyczaj do potrzeb odbiornika, inna będzie potrzebna do baterii umywalkowej, inna do baterii wannowej. Rury odprowadzające wodę mają większą średnicę.Woda dostarczana do domu wymaga czasem oczyszczenia. W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie i instalacji filtrów. Można je zamontować
w piwnicy, w miejscu doprowadzenia wody.

Woda dostarczana do domu wymaga czasem oczyszczenia. W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie i instalacji filtrów. Można je zamontować w piwnicy,
w miejscu doprowadzenia wody.

Rekuperacja

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna opiera się na ciągu (zasysaniu powietrza) wytwarzanym przez kominy, ma to jednak wiele wad, w tym między innymi wychładzanie domu i nieusuwanie wilgoci z pomieszczeń. Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Montaż rekuperacji przez firmę TERMNET to usługa kompleksową, obejmująca projekt oraz instalacje, z gwarancją jakości wykonanych usług. Zapewni brak wilgoci w pomieszczeniu, odprowadzi toksyczne substancje z pomieszczeń oraz zapachy ale co najważniejsze zmniejszy nasze rachunki za ogrzewanie. Jesteśmy firmą działającą na rynku od kilkunastu lat, co pozwoliło nam zdobyć doświadczenie i niezbędną wiedzę

Instalacje grzewcze

Ogrzewanie, szczególnie w klimacie w jakim położona jest Polska, jest bardzo istotnym aspektem podczas budowy domu. Jest to decyzja, która powinna być dokładnie przemyślana, ponieważ na rynku dostępne jest wiele rozwiązań, lecz nie każde z nich znajdzie zastosowanie w danym pomieszczeniu bądź domu. Nasza firma dobiera odpowiedni system w zależności od warunków domu, oczekiwań Klienta oraz jego możliwości finansowych. Co więcej, przedstawiamy kilka wariantów oraz opcji, aby następnie przedyskutować wszystkie wady oraz zalety danego systemu na spotkaniu. Staramy się podążać za nadchodzącymi trendami, a zarazem cenimy rozwiązania ekologiczne oraz sprzyjające środowisku.
Ostatnimi czasy największą popularnością cieszą się rozwiązania – ogrzewanie podłogowe oraz pompy ciepła.

Kotły Gazowe
Nasza firma gwarantuje instalacje kotła wydajnego i funkcjonalnego. Z chęcią doradzimy jakie urządzenie sprawdzi się u Państwa najlepiej. Zapewniamy, że instalacje będzie działać sprawnie i niezawodnie, niezależnie od tego czy będzie to nowa instalacja czy wymiana modelu na nowszy. 

Pompy ciepła
Na dzień dzisiejszy pompa ciepła jest najtańszym elektrycznym systemem ogrzewania budynków oraz domów. Pompy ciepła przepompowują ciepło ze stref bądź obszarów o niskich temperaturach wprost do domowej instalacji grzewczej. Uważa się je również za odnawialne źródło energii, ponieważ dużą część ciepła dostarczanego do domu pobiera z otoczenia. Dodatkowo, nie musimy martwić się o obsługę pompy. Inwestycja w tego typu system grzewczy powinna zwrócić się w przeciągu mniej więcej 5 lat. Nasi instalatorzy pomogą Państwu w doborze odpowiedniego urządzenia, gdyż możliwości oraz kombinacji instalacji pomp ciepła jest niezmiernie dużo. Zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Usługi koparko-ładowarką i minikoparką

Koparko-ładowarka jest to pojazd, którym można kompleksowo wykonać zróżnicowane wykopy zarówno pod fundament budynków oraz np. basen. Dodatkowo dobrze sprawdzi się przy transporcie ziemi czy gruzu. Minikoparka natomiast z pewnością przyspieszy roboty remontowo-wykończeniowe. Dzięki niej wykonamy wykopy pod rury czy kable, jak i wyrównamy teren.

Roboty ogólnobudowlane

Realizujemy gruntowne remonty oraz modernizacje pomieszczeń. Świadczymy usługi wykończeniowe firm czy budynków mieszkalnych – np. tynkowanie, gipsowanie, malowanie, układanie paneli czy wykończenie łazienek.

OPINIE

Opinie od naszych klientów

5/5
Dlaczego Termnet? Bo mam porównanie do kilku innych firm. Czym się wyróżnia ta firma? Ich praca jest bardzo estetyczna, mają tylko profesjonalny sprzęt, dzięki czemu sprzątanie po montażu trwa krócej niż sam montaż 😄 Można liczyć na fachowe doradztwo, bez zbędnego naciągania na dodatkowe koszta. Panowie są bardzo sympatyczni i komunikatywni, służą radą i pomocą na wszelkie wątpliwości lub pytania. Wisienką na torcie jest cena... całkowicie bezkonkurencyjna - na trzech klimatyzatorach oszczędziłam 4500 zł dzięki firmie TERMNET!!! Jestem wymagającą klientką, dlatego uważam, że jak montaż klimatyzacji, to tylko przez firmę TERMNET!
Justyna Dyrda
5/5
Cieszę się, że mogłem polegać na fachowej pomocy firmy TERMNET i z czystym sumieniem polecam ich usługi wszystkim, poszukującym wysokiej jakości obsługi w dziedzinie klimatyzacji. Cena była uczciwa, a efekty przeszły moje oczekiwania. Jeszcze raz dziękuję za doskonałą obsługę!
Piotr Kostka